خدمات الکترونیک


تاریخ انتشار: چهارشنبه ١٦ آذر ١٤٠١ - ١٤:٢٤

انعقاد تفاهم‌نامه با یکی از بزرگترین شبکه‌ بانکی کشور برای حمایت از صنایع کوچک

معاون فنی و برنامه‌ریزی و عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک درباره تفاهم‌نامه با بانک سپه گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری با این بانک و گسترش مناسبات دو جانبه در شرایط موجود کشور می‌تواند باعث توسعه بخش تولید و اشتغال در جامعه شود.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، محبوب پناهی، در باره تفاهم نامه‌های صندوق گفت: امروزه باتوجه به مشکلات اقتصادی باید دست در دست هم داد و با هم افزایی سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها به صنایع مخصوصا صنایع کوچک کمک کرد تا چرخ صنعت به خوبی بچرخد.

مسئول پروژه تفاهمنامه‌های صندوق گفت، صنایع کوچک بدلیل مشکلات عدیده که در تامین نقدیگی دارند، با مشکلات بسیاری روبرو هستند که باعث عدم موفقیت آن‌ها در ایجاد اشتغال پایدار می‌شود و با چالش‌های مختلفی از جمله تحریم و نوسانات ارزی دچار مشکلات مالی می‌شوند و زمانی که درخواست تسهیلات از بانک‌ها دارند با چالش تامین وثیقه مورد قبول بانکها مواجه می‌شوند. ما به عنوان یک نهاد دولتی تشکیل شده ایم تا با ارائه ضمانت نامه با شرایط سهل بتوانیم کمک به تامین سرمایه برای صنایع کوچک کنیم.

وی درباره تاثیر ضمانت نامه‌های برای صنایع کوچک گفت: صنایع کوچک بعضا ممکن است برای دریافت تسهیلات از بانک ها نتوانند ضمانت نامه های لازم را برای بانک ها تامین کنند، اما ما به عنوان یک صندوق حمایتگر و صدرصد دولتی، برای  صنایع کوچک با شرایط سهل تر و فرایندی کوتاه به واحدهای صنعتی ضمانت نامه می‌دهیم تا مشکلات این بخش از صنایع را برطرف کنیم.

این عضو هیات مدیره در ادامه گفت: بانک سپه یکی از بزرگترین بانک های کشور در حال حاضر بیش از 50 میلیون مشتری دارد که انعقاد تفاهم نامه همکاری با این بانک و گسترش مناسبات دو جانبه در شرایط موجود کشور می تواند باعث توسعه بخش تولید و اشتغال در جامعه شود.

پناهی در پایان گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از طریق صدور ضمانت‌نامه اعتباری به نفع شعب بانک سپه در سراسر کشور ، 70 درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی تا سقف 50 میلیارد ریال را تضمین می‌کند. چنانچه واحد صنعتی کوچک در مناطق کمتر برخوردار واقع شده باشد، درصد پوشش تا میزان 85 درصد اصل و سود تسهیلات قابل افزایش خواهد بود.

 

 

اشتراک گذاری:
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: