خدمات الکترونیک


تاریخ انتشار: يکشنبه ٥ تير ١٤٠١ - ١٨:١٦

نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط امروز (یکشنبه)‌ در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

 

این نمایشگاه همزمان با گرامیداشت دهه «تولید و تجارت» (یکم تا دهم تیرماه) همراه با برپایی پاویون ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها با حضور  سیدرضا فاطمی امین  وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد.

سید رضا فاطمی امین در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت برخی مشوق‌های شرکت‌های دانش‌بنیان را برشمرد و گفت که کالاهای دانش بنیان باید سهم بیشتری در صادرات داشته باشند.

فاطمی امین تاکید کرد: در هدف‌گذاری صادرات به مبلغ صادرات و افزایش سالانه آن توجه می‌شود، اما بیشتر از آن ترکیب صادرات مهم است. ممکن است کالاهای نیمه خام صادر شود، اما آن هم اشتباه است و باید به سمت صادرات دانش بنیان برویم و ترکیب و سهم آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۵۷۰ واحد دانش بنیان تولیدی در شهرک های صنعتی مستقر شدند، تصریح کرد: همچنین نزدیک به ۱۶۰۰ کارگاه برای استقرار واحدهای دانش بنیان در شهرک‌های صنعتی در حال احداث است تا شرایط برای تولید آن ها فراهم شود.

به گفته وزیر صمت اقدام دیگر برای شرکت‌های دانش‌بنیان این است که زمین بدون مزایده در اختیار این واحدها قرار می گیرد و فقط ۵ تا ۱۰ درصد پیش پرداخت گرفته می‌شود. بازپرداخت زمین هم ۴۸ ماهه است.

محمد رضا مرتضوی، دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، نیز در افتتاحیه این برنامه اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان، تولیدکننده ایده و شیوه‌های نوین در حوزه‌های تجارت، صنعت، کشاورزی و ... هستند. کشور نیز به این ایده‌های نوین و مدرن نیاز دارد بنابراین اینگونه فعالیت‌ها در کشور تقویت شود. وی افزود: طی چند سال گذشته بیشتر، مغزهای این کشور را صادر کرده‌ایم تا محصولات دانش بنیان و ایده‌های نو؛ اما امروز حرکتی ایجاد شده تا این مغزها و تولیداتشان در کشور نگه داشته شود. این مسئله می‌تواند زمینه‌ساز تحولات بزرگی برای کشور باشد.

به مناسبت دهه تولید و تجارت، نخستین نمایشگاه «توانمندی‌های صادراتی شرکت‌های کوچک و متوسط» از تاریخ ۵ الی ۸ تیرماه به مدت چهار روز توسط سازمان صنایع کوچک شهرک‌های صنعتی ایران با همکاری و مشارکت خانه‌صنعت، معدن و تجارت ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

اشتراک گذاری:
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: