صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد:

 

لزوم ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور

آیین گشایش نخستین دوره آموزشی پدافند غیرعامل ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

 

 

در آیین گشایش نخستین دوره آموزشی پدافند غیرعامل که عصر روز شنبه به‌صورت حضوری و ویدئو کنفرانسی برای مدیران و کارکنان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه برگزار شد، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح اهداف برگزاری این دوره آموزشی، بر لزوم ترویج فرهنگ پدافند غیرعامل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تأکید کرد.

 محسن صالحی‌نیا اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درخصوص اهمیت پدافند غیرعامل فرموده‌اند که پدافند غیرعامل یک اصل برای همیشه است و نباید متوقف شود. وی افزود: بر همین اساس، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران سه هدف عمده را برای خود ترسیم کرده است، که اولین هدف آن، استمرار فعالیت‌های زیربنایی و زیرساختی برای استفاده از ظرفیت‌های تولیدی کشور با رویکرد پدافندی است.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: تداوم ارائه خدمات و تسهیل اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی، دومین هدف این سازمان برای کاربست پدافند غیرعامل و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با آن است.

صالحی‌نیا ادامه داد: سومین هدف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از توجه ویژه به پدافند غیرعامل، کاستن آسیب‌های احتمالی به تجهیزات و تأسیسات موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است.

وی با بیان این‌که تلاش داریم برنامه‌های مشترکی را با سازمان پدافند غیرعامل به‌ویژه در بخش آموزش اجرا و افزایش دهیم، گفت: آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های پدافند غیرعامل در دستور کار شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور چه در بخش سخت‌افزاری و چه در بخش نرم‌افزاری قرار دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که انجام مطالعات تخصصی در مناطق صنعتی حساس را با جدیت دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: رزمایش شرایط اضطرار با رویکرد پدافند غیرعامل را به‌طور سالیانه در دستور کار خود قرار داده و برگزار خواهیم کرد.

صالحی‌نیا با اشاره به سطح‌بندی شهرک‌ها و نواحی صنعتی بر اساس دستورالعمل سازمان پدافند غیرعامل خاطرنشان کرد: یکی از این سطوح، پیاده‌سازی برنامه‌های مدنظرمان است که در برخی موضوعات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و در برخی موارد نیز کم اهمیت‌تر است.

 

 

يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: