صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور:

 

بازگشت بیش از 600 واحد به چرخه تولید در شش ماه نخست سال جاری

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: از هزار و 334 واحدی که قرار است در سال جاری به چرخه تولید بازگردند، بیش از 600 واحد تولیدی با اشتغال 11 هزار و 197 نفر تاکنون به چرخه تولید بازگشتند.

 

 

فتحعلی محمدزاده در خصوص احیای صنایع کوچک و متوسط خاطرنشان کرد: در 820 شهرک صنعتی در حال واگذاری حقوق انتفاع هستیم و تا آخر شهریور ماه 897 هزار و 574 فقره قرارداد با طرف های سرمایه گذار بسته‌ایم که طی این قراردادها تعداد 44 هزار و 450 واحد تولیدی به بهره برداری رسیدهاند و با ظرفیت‌های متفاوت در حال کار کردن هستند.

وی افزود: هر فعالیتی اگر برنامه مدون و بودجه مناسبی نداشته باشد، قطعا تداوم نیز نخواهد داشت و در فرآیند تولید به مشکل بر می‌خورد. همچنین اختلاف بین شرکا، به روز نبودن فناوری و از دست دادن بازار و همچنین نداشتن صادرات سبب شده برخی از واحدهای تولیدی صنایع کوچک و متوسط در داخل و خارج از شهرک های صنعتی، از چرخه تولید خارج شوند.

وی ادامه داد: از هزار و 334 واحدی که قرار است در سال جاری به چرخه تولید باز گردند، متجاوز از 600 واحد تولیدی با اشتغال 11 هزار و 197 نفر تاکنون به چرخه تولید باز گشتند که این مهم در کنار راه اندازی واحدهای جدید گام بسیار ارزشمندی است.

محمد زاده با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک و متوسط در راستای سیاست های وزارت صمت، در راستای استفاده بهینه از سرمایه گذاری های انجام شده قرار است 25 درصد به ظرفیت 4 هزار واحد موجود اضافه کند، گفت: از این تعداد دو هزار و 658 واحد در برنامه سازمان قرار دارد که این واحدها در داخل شهرک های صنعتی قرار دارد که این مهم باید در اسرع وقت صورت بگیرد. در شش ماه نخست امسال 589 واحد با اشتغال بالغ بر هزار و 809 نفر افزایش ظرفیت داده ایم که این گام بسیار مهمی محسوب می شود.

 

 

 

شنبه ١١ آبان ١٣٩٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: