صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

از سوم تا نهم شهریورماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود:

 

بزرگترین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف جهان

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: بزرگ ترین نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف جهان از سوم تا نهم شهریورماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی در تهران برگزار می‌شود.

 

 

فرشته دستپاک با اعلام این خبر، افزود: در این نمایشگاه حدود 850 غرفه با مشارکت بهترین‌های فرش دستباف برپا خواهد شد و از 4 فرش بزرگ یکپارچه دنیا نیز رونمایی خواهد شد.

او با تأکید بر این نکته که نمایشگاه امسال با روش و ابعاد متفاوتی برگزار می‌شود، تصریح کرد: تجار خارجی و علاقمندان فرش دستباف ایران از کشورهای مختلف دنیا برای حضور در نمایشگاه دعوت شده‌اند.

رییس مرکز ملی فرش ایران گفت: تلاش ما این است که از طریق بانک‌ها، کارت‌های اعتباری (credit card) برای مهمانان خارجی که علاقمند به خرید هشتند، قرار دهیم تا مشکل ارزی حل شود.

دستپاک همچنین اضافه کرد: نمایشگاه فرش دستباف با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت تشکل‌های مختلف تولیدی و صادراتی و مراکز علمی و دانشگاهی حوزه فرش برگزار می شود.

او با اشاره به ویژگی‌های این نمایشگاه، افزود: ارتباط مستقیم تولید کنندگان و تجار داخلی و مدعو از کشورهای مختلف و ایجاد فضای رقابت بین تولیدکنندگان، الگو سازی تولید صادرات محور و متناسب با نیازهای بازار مصرف از ویژگی های این نمایشگاه است.

رییس مرکز ملی فرش ایران همچنین یادآور شد: توجه ویژه به نقش زنان در فرآیند تولید و تجارت فرش دستباف با برگزاری همایشی با همین مضمون برای تکریم بانوان کارآفرین حوزه فرش از دیگر اقدامات نمایشگاه بیست و هشتم می باشد.

دستپاک در پایان بیان کرد: نمایش فرآیند تولید فرش و آیین انتخاب فرش های برتر با رویکردی متفاوت در این نمایشگاه اجرایی خواهد شد.

 

 

يکشنبه ٣ شهريور ١٣٩٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: