صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک منتشر شد

 

کتاب «پای کار ایرانیم» در حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی

این کتاب، با قطع رقعی و در 110 صفحه انتشار یافته و چاپ نخست آن از مرداد ماه جاری در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. حمایت از تولید ملی و مصرف کالای ایرانی، محور اصلی مباحث کتاب پای کار ایرانیم را تشکیل می دهد.

 

 

در مقدمه این کتاب آمده است« حمایت از تولید ملی و تقویت آن باید از جنبه های شعاری و نمادین خارج شود و با ابتکار عمل، نوآوری و اقدام عملی با این مسئله روبروشد...». همچنین در باره لزوم حمایت از کالای ایرانی نوشته است« با رونق تولید ملی، به واسطه افزایش تقاضایی که برای آن ایجاد شده است، قیمت تمام شده کالای ایرانی به دلیل تولید انبوه به میزان زیادی کاهش می یابد و در نتیجه قدرت رقابت کالاهای ایرانی در بازار جهانی نیز افزایش می یابد. از سوی دیگر، به دلیل رونق گرفتن تولید داخل، زمینه جذب سرمایه های داخلی و خارجی نیز فراهم می شود...».

کتاب پای کار ایرانیم در 13 فصل جداگانه تدوین شده و در هر فصل مباحث نظری و اقناعی و نیز مثال ها و مصادیق تاریخی در خصوص ضرورت ها و نحوه حمایت از کالاها و مصنوعات داخلی در ایران و دیگر کشورها ذکر شده است. به عنوان مثال در فصل دهم، دلایل توجه مردم ایران به کالای خارجی بررسی شده و درفصل یازدهم توضیح داده شده است که دیگر کشور ها در زمینه ترویج استفاده کالاهای داخلی چه روش ها و تجاربی را به کار بسته اند.

از جمله اقدام ارزنده انجام شده در این کتاب، تهیه فهرست مهمترین برندهای داخلی مورد مصرف خانوارهای ایرانی است که عنوان فصل سیزدهم کتاب را به خود اختصاص داده است. استفاده این کتاب برای دانشجویان و علاقمندان به مباحث توسعه صنعتی ایران و بویژه مدیران و کارشناسان بخش های اقتصادی و صنعتی کشور توصیه می شود.

کتاب پای کار ایرانیم توسط محمد علی الفت پور و همکاری سید مصطفی موسوی نژاد و سمیه احمدی و با حمایت و زیر نظر صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک  تدوین و تالیف شده است.

 

 

يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: