صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

 

افزایش سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در بودجه سال 98

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت:در بودجه پیشنهادی سال 1398 دولت به مجلس شورای اسلامی افزایش سرمایه صندوق لحاظ شده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ، محمدحسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت:در ماده 4 بند الف تبصره 18 بودجه سال 98 آمده است ؛ به منظور تسهیل تأمین وثایق مورد نیاز برنامه های موضوع این حکم، بخشی از منابع عمومی جزء ( ١) این بند میتواند با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور برای افزایش سرمایه صندوق های ضمانت سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود :امیدواریم با همراهی مجلس شورای اسلامی و همکاری سازمان برنامه و بودجه در تخصیص به موقع این افزایش سرمایه ، بتوانیم خدمات بیشتری را به صنایع کوچک ارائه کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: طرح های مهمی مثل اشتغال روستایی یا طرح ملی پوشاک که واحدهای صنعتی کوچک نیز در آن دیده شده است به دلیل عدم توان ارائه وثیقه مورد نیاز نظام بانکی با مشکلاتی روبرو شده است.

وی گفت :به دلیل عدم کفایت سرمایه صندوق در حال حاضر،امکان صدور ضمانت نامه برای این واحدها فراهم نیست.

مقیسه تصریح کرد: طبق استانداردهای بین المللی ، صندوق های ضمانت بین 5 تا 6 برابر سرمایه خود را می توانند ضمانت نامه صادر کنند و با توجه به سرمایه 110 میلیارد تومانی این صندوق، تا کنون بیش از 600 میلیارد تومان ضمانت نامه صادر شده است.

وی گفت: این اعداد نشان می دهد ،سقف پوشش صندوق، اجازه صدور ضمانت نامه های جدید را نمی دهد و تنها راه حل این موضوع افزایش سرمایه صندوق می باشد.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود :در جلسات متعدد با دستگاه های متولی موضوع افزایش سرمایه مطرح شد و خوشبختانه با پیگیری های وزارت صنعت،معدن و تجارت و همراهی سازمان برنامه و بودجه ،این مهم در بودجه سال 98 دیده شد.

مقیسه گفت:در شرایط جدید کشور ،صنایع کوچک می تواند نقش آفرینی موثرتری در اشتغال ،ارزش افزوده صادرات و... داشته باشد و لازمه تحقق این موضوع حمایت های بیشتر از این صنایع است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تاکید کرد: تجربه های جهانی نشان می دهد حتی در کشورهای توسعه یافته نیز به صندوق های ضمانت اهمیت زیادی می دهند.

وی گفت: در پژوهش و مطالعه تطبیقی که در 10 کشور جهان در حال انجام است مشخص شده که بسیاری از کشور ها برای حمایت از SME ها به تقویت صندوق های ضمانت روی آورده اند.

 

مقیسه تصریح کرد: با انجام اصلاحات در اساسنامه صندوق و افزایش سرمایه می توانیم حمایت های موثرتری از صنایع کوچک انجام دهیم.

 

 

چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: