صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

 

بیشترین ضمانت نامه برای صنایع کوچک را کدام بانک ها پذیرفته اند؟

بررسی آمارهای سال 1396 نشان می دهد بانک های سینا،ملی و کشاورزی ،بیشترین ضمانت نامه را از صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک پذیرفته اند که نشان از توجه این بانک ها به بنگاههای کوچک در سراسر کشور است.

 

 


به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، بانک سینا با پذیرش 48 ضمانت نامه به ارزش 485 میلیارد ریال، بانک ملی با پذیرش 27 ضمانت نامه به ارزش 195 میلیارد ریال،بانک کشاورزی با پذیرش 11 ضمانت نامه به ارزش 163 میلیارد ریال و بانک سپه با پذیرش 11 ضمانت نامه به ارزش 144 میلیارد ریال ،بیشترین همکاری و تعامل را با صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک داشته اند.
همچنین بانک های انصار ،آینده،پاسارگاد و صندوق نوآوری و شکوفایی برای اولین بار در سال 96 از ضمانت نامه های این صندوق برای ارائه تسهیلات به صنایع کوچک کشور استفاده کرده اند.
گفتنی است، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تضمين و تسهيل در توثيق تسهيلات اعطايي بانک ها و موسسات مالي و اعتباري به صنايع کوچک را برعهده دارد.
حداکثر مبلغ ضمانت نامه  صندوق براي پوشش کسري وثايق تسهيلات اعطايي بانک ها  موسسات مالي واعتباري  ،مبلغ 30 ميليارد ريال تعيين شده که تا 70 درضد اصل و سود تسهيلات را پوشش ميدهد.
اين مبلغ در مناطق کمتر توسعه يافته  85 درصد اصل و سود تسهيلات را شامل ميشود .

 

 

سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: