صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

معاون اقتصادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك:

 

تنها راه برون رفت از ركود ايستادن پاي كار ايران و مصرف كالاي ايراني است

معاون اقتصادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك گفت:تنها راه برون رفت از ركود و نجات كشور ايستادن پاي كار ايران و مصرف كالاي ايراني است.

 

 

معاون اقتصادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك در یادداشتی ضمن حمایت از پویش حمایت از مصرف کالای داخلی نوشت:

بياييد هم قسم شويم از اين پس همه هزينه ها براي مصرف كالاي ايراني باشد تا؛

١- امكان اشتغال نيروي هاي جوياي كار ايراني به واسطه فعاليت پايدار و توسعه واحدهاي توليدي فراهم آيد.

٢- توليد بيشتر كالاي ايراني بواسطه فروش ،كسب سود و درآمد مكفي و تامين سرمايه در گردش مورد نياز واحدهاي توليدي از اين طريق فراهم گردد.

٣- مديران واحدهاي توليدي با در اختيار داشتن منابع لازم حاصل از فروش مناسب،امكان برنامه ريزي و تحقيق به منظور ارتقاء كيفيت محصولات خود را داشته باشند.

٤- بخش قابل توجهي از منابع كشور معطوف به حل معضلات واحدهاي توليدي من جمله تامين سرمايه در گردش، نوسازي و توسعه آنها نگردد و در بخش هاي ضروري ديگر مانند بهداشت و توسعه شبكه حمل و نقل عمومي هزينه گردد.( ساليانه حدود ٢٠ هزار ميليارد تومان تسهيلات بانكي)

٥- مديران واحدهاي توليدي به دليل دارا بودن نقدينگي كافي ناشي از وجود بازار فروش براي محصولات خويش به سمت استفاده از وام هاي بانكي سوق پيدا نكنند و گرفتار بازپرداخت سود غير اقتصادي و جرايم احتمالي و نهايتا حركت به سمت كاهش توليد و تعطيلي نشوند.

٦- كشور به دليل دارا بودن واحدهاي توليدي و صنعتي قوي كه به دليل ارتقاي كيفيت و ميزان نفوذ خود توانسته اند اقدام به صادرات محصولات نمايند به سمت استقلال اقتصادي و افزايش درآمد نا خالص ملي حركت كند.

٧- عدالت اقتصادي كه كمرنگ است به واسطه رشد درآمد واحدهاي توليدي و به تبع آن افزايش پرداختي به كارگران زحمت كش شاغل در بخش توليد و صنعت تا حدودي تحقق يابد.

٨- خودباوري، غيرت اقتصادي و معيشت آينده فرزندانمان را تقويت و تامين نماييم.

٩- توان بخش غير دولتي براي رقابت با برندهاي منطقه اي و گسترش دامنه ارائه محصولات ايراني ارتقاء يابد.

١٠- به دليل افزايش اعتماد به شركت هاي داخلي بواسطه افزايش ارزش سهام منبعث از بازار مناسب براي محصولات و نتيجتا ايجاد ثبات اقتصادي امكان هدايت سرمايه هاي سرگردان به سوي بازار سرمايه (بورس) و جلوگيري از افزايش كاذب قيمت دلار و ... ميسر گردد.

به عنوان فردي كه بيش از يك دهه مستقيما شاهد مسائل و مشكلات حوزه توليد و صنعت بوده ام عرض ميكنم تنها راه برون رفت از ركود و نجات كشور ايستادن پاي كار ايران و مصرف كالاي ايراني است.

 

محمد صادق محمدياري

معاون اقتصادي صندوق ضمانت سرمايه گذاري صنايع كوچك

 

 

 

 

يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: