صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

 

دیدار مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در دیدار با مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی بر تعامل و استفاده از تجربیات و ظرفیتهای کره تاکید کرد.

 

 

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در دیدار با مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی بر تعامل و استفاده از تجربیات و ظرفیتهای کره تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک،محمد حسین مقیسه در این دیدار گفت: جایگاه صنایع کوچک در اقتصاد ایران بالا است و در حال حاضر بیش از 90 درصد صنعت ایران که بالغ بر 80 هزار واحد می باشد را صنایع کوچک تشکیل می دهند.

مقیسه گفت: دولت برنامه های متنوعی برای تقویت صنایع کوچک در غالب نوسازی،توانمند سازی و آموزش در برنامه دارد که امیدواریم بتوانیم از تجربیات کره جنوبی در این زمینه بهره ببریم

وی گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک قدمت طولانی ندارد و نزدیک به 10 سال از فعالیت آن می گذرد و مهمترین هدف آن، فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در صنایع کوچک، کوتاه کردن مدت زمان اجرای طرحهای اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی، با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و تضمین و تسهیل در توثیق تسهیلات اعطایی بانکها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک می باشد.

مقیسه افزود: در حال حاضر انواع ضمانت نامه های اعتباری و پیمانکاری با شرایط سهل و حمایتی برای صنایع کوچک صادر می شود.

در این دیدار مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی ضمن استقیال از گسترش همکاری های بین دو کشور گفت: آمادگی داریم زمینه انتقال تجربیات را به ایران فراهم کنیم.

جونگ گو لی افزود: این صندوق در سال 2016 با یک دفتر مرکزی ،9 دفتر منطقه ای و 107 شعبه ، 51% سهم بازار را در کشور کره در اختیار دارد.

وی گفت: صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی با 2300 پرسنل ، 4.7 میلیارد دلار سرمایه اولیه دارد و تا پایان سال 2016 رقمی معادل 42 میلیارد دلار انواع ضمانت نامه صادر کرده است.

وی گفت: این میزان ضمانت نامه جهت کمک به تأمین مالی بالغ بر 205 هزار کسب و کار کوچک و متوسط بوده است.

مدیر امور بین الملل صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی افزود: سرمایه اولیه و بودجه های مورد نیاز این صندوق توسط بانک مرکزی کره تأمین میگردد.

بنا براین گزارش، صندوق ضمانت اعتباری کره جنوبی (KODIT) همتای صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، در کره جنوبی است که در سال 1976 به منظور صدور ضمانت نامه جهت تأمین کسری وثیقه کسب و کارهای کسب و کارهای کوچک و متوسط (SMEs) تأسیس شده است.

شرکت های  Kibo وKOREG  نیز به ترتیب 24 و 25 درصد سهم بازار کره جنوبی در صدور ضمانت نامه اعتباری را دارا می باشند.

 

 

 

يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: