صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

در نشست مشترکی در محل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک بررسی شد

 

توافق سه صندوق برای گسترس همکاری های مشترک فی مابین

جلسه مشترک مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، با مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران عامل دو صندوق توسعه زیست فناوری و تجهیزات پزشکی با هدف بررسی راه‌های همکاری فی مابین، برگزار شد.

 

 

در ابتدای این نشست، روح الله استیری مدیر کل دفتر توسعه کسب  وکار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطالبی را در خصوص تعداد شرکت‌های دانش بنیان تایید صلاحیت شده در کشور، شرکت‌های خلاق و فعال در زمینه صنایع فرهنگی، وجود پارک‌های فناوری و میزان اشتغال در این مجموعه‌ها بیان کرد و افزود: مهم ترین دغدغه اصلی این شرکت‌ها تامین مالی بوده و به همین خاطر اصلی ترین درخواست ما حمایت از صنایع کوچک در حوزه صنایع دانش بنیان صادراتی  و همچنین شرکت‌های مهم در حوزه سلامت  و IT  است.

 

سپس، محمد حسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، به تشریح  حوزه کاری و خدمات صندوق پرداخت و خاطرنشان کرد: اولویت اصلی صندوق خدمات رسانی به شرکت‌های دانش بنیان و صادراتی بوده و همیشه نگاه ویژه به شرکت‌‎های دانش بنیان وجود داشته است. به همین دلیل،  صدور ضمانت‌نامه جهت شرکت‌های دانش بنیان صادراتی در فاز اول با حداقل بروکراسی و با امتیازات ویژه صورت می‌گیرد. وی  افزود: صندوق ضمانت آمادگی دارد جهت گسترش و تعمیق همکاری‌ها، آموزش تخصصی لازم بویژه در حوزه اعتبار سنجی را به کارشناسان معرفی شده از سوی صندوق‌ها، ارائه کند.

در ادامه جلسه، محبوب پناهی عضو هیات مدیره و معاون فنی و برنامه ریزی، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک افزود: امکان ساماندهی همکاری و ارائه خدمات صندوق به شرکت‌های دانش بنیان در سراسرکشور در قالب یک تفاهم نامه امکان پذیر خواهد بود. محمدصادق محمدیاری معاون مالی و اقتصادی صندوق نیز، فراهم شدن امکان صدور ضمانت نامه توسط صندوق به نفع شرکت‌ها و صندوق‌ها را، جزو پیشنهادهای امسال صندوق به مجمع اعلام کرد.

 

در پایان نشست، مقرر شد پیش نویس تفاهم نامه همکاری فی مابین صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و مرکز تعاملات بین‌الملل علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تهیه و ارائه شود. همچنین توافق شد تا هماهنگی لازم  از سوی مدیرکل دفتر توسعه کسب و کار بین‌الملل مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری در برگزاری یک ویدئو کنفرانس جهت تشریح خدمات صندوق برای صندوق‌ها و شرکت‌های دانش بنیان سراسر کشور در آینده نزدیک صورت پذیرد.

 


 

 

چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: